Don't Miss

Xbox One

konsola Xbox One

Konsola Xbox One (https://techsat24.pl/konsole-xbox-one to już nie tylko wyłącznie konsola do gier. To zgodnie z nową polityką firmy Microsoft centrum domowej rozrywki, umożliwiające równie łatwo granie w gry jak i oglądanie ulubionych programów telewizyjnych czy filmów lub muzyki.

Choć od momentu światowej premiery w listopadzie 2013 roku nowej super konsoli Xbox One minęło już ponad 6 miesięcy wciąż nie jest ona dostępna w Polsce. Zainteresowanym graczom pozostaje indywidualny import konsol Xbox One ze sklepów w Europie Zachodniej czy USA lub też ich zakup w sklepach internetowych.  Postanowiliśmy się przyjrzeć tej nowej konsoli i przybliżyć ją naszym klientom.

 

Konsola Xbox One  wygląd zewnętrzny:

 

Już krótko po wyjęciu nowej konsoli Xbox One z atrakcyjnego zielonego opakowania stwierdzimy, że jest to największa konsola do gier jaką kiedykolwiek zbudowano.

Z wymiarami zewnętrznymi 274 x 79 x 333 mm jest zdecydowanie większa zarówno od Playstation 4 jak i swojej poprzedniczki Xbox 360. Dodatkowo zabudowana została w prostokątne pudełko, bez żadnych przyjaznych łuków i krzywizn.

Projektanci nowej konsoli Xbox One S (https://techsat24.pl/konsole-xbox-one) w mojej opinii nie wykazali się niczym szczególnym i z zewnątrz nowa konsola przypomina raczej stary magnetowid VCR czy pierwszy odtwarzacz CD zdecydowanie bardziej niż konsolę do gier.  Dodatkowo przy zakupie razem z konsolą otrzymujemy olbrzymi karton, z niezliczoną liczbą tajemniczych przegródek i przekładek, które musimy jakoś zutylizować, bo do niczego szczególnego przy normalnej eksploatacji nie służą.

Z przodu konsoli zobaczymy wlot odtwarzacza Blu-ray (takiego jak w  radioodtwarzaczach samochodowych firmy Pioneer). Po prawej stronie konsoli dostępny jest port USB 3.0 umożliwiający podłączenie pada, czy dodatkowych kart pamięci.

Zdecydowanie  lepiej wyposażona jest tylna obudowa  konsoli Xbox One.

konsola--xbox-one-tył

Tutaj dysponujemy gniazdami:  gniazdem karty sieciowej RJ45, złączem HDMI  , wejściem zasilania, cyfrowym wyjściem audio SPDIF, 2 portami USB 3.0 oraz gniazdem IR.

W urządzeniu dysponujemy również gniazdem do podłączenia czujnika Kinect oraz dodatkowym gniazdem HDMI in służącym , wg założeń producenta do wprowadzenia sygnału telewizyjnego do konsoli Xbox One. Niestety funkcja ta nie do końca dobrze działa, uzyskany na wyjściu sygnał HDMI charakteryzuje się stosunkowo słabą jakością i częstymi lagami.

Jeśli chcecie Państwo dokonać świadomego wyboru konsoli Microsoft Xbox   zapraszamy do lektury naszego poradnika ” Jaką konsolę kupić ” dostępnego w sklepie internetowym techsat24.pl.

Konsola Xbox One – parametry techniczne

 

  •     procesor CPU: ośmio rdzeniowy procesor AMD x86-64  „Jaguar”  taktowany z częstotliwością 1,75 GHz
  •     procesor GPU: procesor graficzny o częstotliwości taktowania wynoszącej 853 MHz  posiadający wspólną   przestrzeń adresową z rdzeniami x86-64.
  •     pamięć RAM: 8 GB DDR3
  •     system audio: 7.1
  •     dysk twardy HDD: 500 GB
  •     karta sieciowa: 1Gbps Ethernet oraz Wi-Fi 802.11n z Wi-Fi Direct
  •     interfejsy: HDMI in, HDMI out, S/PDIF out, SATA II, 2 porty USB 3.0
  •     kontrolery : Kinect 2.0 (z kamerą 1080p), Xbox One gamepad

 

Konsola Xbox One – zawartość zestawu:

 

Oprócz samej konsoli Xbox One  z dyskiem 500 GB w zestawie otrzymasz:

– dodatkowy zasilacz sieciowy taki jak w Xbox 360
– standardowo czujnik Kinect do Xbox One (choć są już przymiarki do tańszej wersji bez Kinecta)
– przyzwoitej jakości zestaw słuchawkowy z adapterem
– 1 pad bezprzewodowy z bateriami
– kabel HDMI do podłączenia telewizora

Konsola Xbox One – pierwsze uruchomienie

Przygotowanie nowej konsoli Xbox One do pracy nie jest szczególnie skomplikowane, ale wymaga więcej czynności niż w konsoli Sony Playstation 4.

Po wpięciu zasilacza sieciowego , wpięciu kabla HDMI łączącego konsolę z telewizorem w gniazdo HDMI in pamiętać należy także o dołączeniu kabla od czujnika Kinect. W następnym kroku musisz sprawdzić swoje połączenie z Internetem  (kablem lub poprzez wbudowaną kartę Wi-Fi) bez którego pierwsze uruchomienie konsoli Xbox One jest niemożliwe.

Bo choć przez cały czas będziesz prowadzony przez wygodny interfejs Xbox Wizard , to w pewnym momencie konsola musi ściągnąć z sieci około 2 GB poprawek do firmwaru, więc potrzebny na to czas zależeć będzie od szybkości  twojego przyłącza.

 

Nowy czujnik Kinect na Xbox One

 

Gruntownej modernizacji uległ także czujnik Kinect, który aktualnie może pracować także przy rozdzielczości 1080p. Poprawa parametrów wbudowanych kamer video i zainstalowanych mikrofonów jest tak wyraźna, że możliwe stało się nawet monitorowanie uderzeń serca grających.  Microsoft włożył dużo wysiłku w jego rozbudowę, co mam nadzieję zaprocentuje w przyszłych, nowej generacji grach na Xbox One.
Niestety nowy czujnik ma cięgle jeszcze kłopoty z rozpoznawaniem komend głosowych oraz precyzyjną geolokalizacją grających. Wady te zostaną z pewnością wyeliminowane przy najbliższej aktualizacji systemu.