Don't Miss

Xbox 360

xbox 360 kinect

 

Obecnie dostępna jest na rynku ostatnia wersja E konsoli Xbox 360 o handlowej nazwie Stingray.  Nikt nie pomyli jej z jej poprzedniczkami Core, Elit czy nawet Slim.

Zmianie uległ nie tylko wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim płyta główna i rozszerzenie możliwości sterowania konsolą przy pomocy rewolucyjnego czujnika Kinect oraz dodania bezprzewodowej karty sieciowej umożliwiającej konsoli Xbox 360 korzystanie z gier online dostępnych poprzez usługę Xbox Live.

 

Konsola Xbox 360 Kinect – wygląd zewnętrzny

 

Wygląd  konsoli Xbox 360 przez lata ulegał znacznej zmianie. Pierwsze wersje Core oraz Premium  sprzedawane były w jasnych piaskowych  obudowach , najczęściej pozbawionych dysku lub z dyskiem twardym  pojemności „aż” 20GB. Wraz z upływem czasu ich wygląd zrobił się bardziej elegancki i stylowy.

Najładniejszą moim zdaniem wersją konsoli Xbox jest wersja Slim , w czarnej błyszczącej obudowie z ciekawymi, chrom detalami.
Jesienią 2013  została wprowadzona ostatnia matowo- czarna wersja obudowy konsoli Xbox 360 – E Stingray mająca  upodobnić ją do flagowego modelu Microsoftu – konsoli Xbox One.

Konsola Xbox 360 wyposażona jest w 5 portów USB . Dwa przednie w standardzie 2.0  służą do podłączenia padów przewodowych lub dodatkowych kart pamięci flash ułatwiających zapisywanie danych .

Następne  3 porty USB znajdują się z tyłu konsoli .  Obok nich  na tylnej ściance konsoli Xbox znajdziemy gniazdo „composit” do podłączenia tradycyjnego telewizora,  gniazdo do podłączenia czujnika

Kinect , port HDMI umożliwiający podłączenie plazmy lub zestawu Kina Domowego oraz gniazdo RJ45 do karty sieciowej.

Wymiary konsoli Xbox 360 E Stingray to  : 270 x 264 x 75 mm. Waga 2,9 kilograma.

 

 

xbox 360 kinect złącza

 

 

Konsola Xbox 360 Kinect – parametry techniczne

 

  •        Procesor CPU: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz)
  •        Procesor  GPU: ATI R500 (Xenos)  taktowanie rdzenia – 500 MHz
  •        Pamięć  RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny
  •        Odtwarzane formaty: DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/DVD-RW, CD-Audio, CD-ROM, CD-R, CD-RW,   ,       MP3, JPEG, MPEG-4 część 2, H.264, VC-1
  •         Obsługa trybów video 480p, 720p, 1080p, 1080i
  •         3/5 porty USB 2.0   Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
  •         1 port HDMI
  •         Odłączany dysk twardy o pojemności 250 GB oraz 320 GB
  •        Wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi w formacie b/g

 

Konsola Xbox 360 Kinect zawartość zestawu:

 

Aktualnie na rynku dostępne jest kilka wersji konsoli Xbox 360 różniących się od siebie:
– pojemnością dysku twardego (wersja bez dysku twardego z pamięcią flash 4GB, z dyskiem twardym 250GB oraz z dyskiem 320GB i 500GB)
– obecnością w zestawie czujnika Kinect (można go opcjonalnie dokupić)

Szczęśliwie dla graczy Microsoft poszedł drogą wskazana przez Sony i umożliwił łatwą zmianę dysku twardego przez użytkownika poprzez umieszczenie go w specjalnym złączu dostępnym z zewnątrz po odsunięciu klapki, bez demontażu konsoli.

Odpowiedni dysk twardy do konsoli Xbox  kupisz w naszym sklepie internetowym techsat24.pl.

Oprócz samej konsoli Microsoft Xbox E Stingray w zestawie otrzymasz:

– zewnętrzny zasilacz sieciowy wraz z kablem długości około 1,5 metra
kabel composit do podłączenia konsoli do telewizora starego typu
– 1 pad bezprzewodowy do Xbox 360 w wersji bez akumulatora. Należy dokupić 2 baterie alkaliczne – nie ma ich często w zestawach.
– instrukcja korzystania z usługi Xbox Live
– czasami w zestawie znajduje sie także zestaw słuchawkowy – nie jest to standardem
opcjonalnie czujnik Kinect z kablem do konsoli Xbox 360 / w wersji bez dodatkowego zasilacza /

Jeśli planujesz zakup drugiego pada bezprzewodowego do konsoli pomyśl także o zakupie ładowarki i specjalnych akumulatorów do padów Xbox.
Eksploatacja konsoli na bateriach alkalicznych może w dłuższym okresie wyraźnie nadwyrężyć twój budżet.

 

Pad do Xboxa 360 Kinect

 

W zestawie z konsolą znajduje się jeden bezprzewodowy pad do Xboxa . To doskonale oceniany przez graczy kontroler, szczególnie biorąc pod uwagę jego doskonałą ergonomię i intuicyjność obsługi. Także nieco asymetryczny kształt jest przy dłuższym korzystaniu korzystniejszy dla graczy i nie
powoduje zmęczenia.

Wadą jest brak wbudowanego w kontroler akumulatora, umożliwiającego jego ładowanie poprzez gniazdo USB konsoli. Zdecyduj się na  zakup  ładowarki  do padów Xbox wraz  2 akumulatorami . Druga możliwość to zakup  akumulatorka ładowanego  przez  kabel ze złącza USB urządzenia.

Na rynku dostępne są 3 wersje padów do Xboxa 360:

– pad bezprzewodowy analogiczny do tego z kompletu startowego
– pad bezprzewodowy z dodatkowym adapterem Windows
– pad przewodowy lub  podłączanym do komputera PC.

Dwa ostatnie pady mogą także być wykorzystane również w twoim komputerze stacjonarnym czy laptopie.

 

Czujnik Kinect do Xbox 360

 

Aktualnie już nie potrafimy sobie wyobrazić konsoli Xbox 360 bez czujnika Kinect, który  zrewolucjonizował sterowanie konsolą Xbox 360.
Czujnik Kinect do Xbox 360  to naprawdę zaawansowane technologicznie urządzenia (nawet wykorzystuje go sama NASA) i składa się z systemu połączonych ze sobą kamer i mikrofonów. Urządzenia te rejestrują ruchy twojego ciała , pozycje rąk i nóg oraz twój głos – przekazując do systemu jego pozycje. Sam stajesz się kontrolerem .

Wspólnie mogą grać nawet 4 osoby i to bez konieczności zakupu jakichkolwiek dodatków jak to ma miejsce w systemie Sony Playstation Move. Sensor Kinect podłącza się w konsoli Slim i E Stingray do specjalnego gniazda z tyłu konsoli bez konieczności podłączania dodatkowego zasilacza do Kinecta.

W starszych wersjach konsoli musisz go zakupić dodatkowo.