Don't Miss

Czy warto kupić tani tablet?

By on 28 lutego 2015
czy kupić tani tablet

Czy warto kupić tani  tablet za tak niewielką kwotę, jak 300 złotych?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, a niewprawnemu użytkownikowi tabletów może nawet sprawić wiele kłopotu.

Nasz rynek, a w szczególności półki sklepowe w supermarketach, oraz witryny sklepów internetowych  zasypane są całymi stosami tanich tabletów o dziwacznie brzmiących nazwach: Colorovo, Asha, Kiano,  Goclever .  Czy wśród nich znajdziemy jakieś perełki ?

Okazuje się,że tak.  Ale do rzeczy…

 

Tablety do 300 złotych – czy warto kupić tani tablet?

 

Za tak niewielką kwotę staniemy się prawie zawsze właścicielem tabletu wyprodukowanego w Chinach, czy na Taiwanie. I to praktycznie niezależnie od jego nazwy, którą może być zarówno nazwa producenta np tablety Lenovo, jak i polskiego importera np tablety Goclever,  czy nawet sieci handlowej sprowadzającej urządzenia do sprzedaży np tablety Colorovo. Myślę, że zamawiając u producenta partię 1000 sztuk możecie sami wymyślić jego nazwę i zostanie ona na nich umieszczona np tablety sklep  Techsat24.pl .

Niektóre z nich mają co prawda ładny wygląd , często wspierany przez krzykliwy (różowy czy niebieski) kolor, ale  oprócz tego w większości przypadków  posiadają komponenty o niewygórowanych parametrach.

Dotyczy to głównie wyświetlaczy o słabej jakości i kontraście, które w tym segmencie cenowym pozbawione są technologii IPS.  Z reguły zawsze mają małe dostępne pojemności pamięci masowej  ( 4 lub 8 GB ) oraz niewielkie i niezbyt żywotne baterie.

Zawsze jednak wyposażone są w bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi oraz system operacyjny Android.

Dzięki temu, niezależnie od ceny możemy je wykorzystywać do przeglądania Internetu, obsługi poczty e-mail, oglądania filmów i ściągania plików muzycznych oraz do uruchamiania prostych aplikacji zakupionych w sklepie Google Play.

Czy warto kupić tani tablet – niezawodność

 

Faktycznie, tablet za kwotę 300 złotych to niewielki wydatek a w domowym budżecie, ale czy w przypadku awarii jesteśmy skazani na wyrzucenie urządzenia do kosza?

I tak i nie. Wszystko zależy od warunków gwarancji i od dostępu do punktów serwisowych użytkowników tanich tabletów.

I właśnie na te 2 aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze taniego tabletu.

Po pierwsze czy kupowany tablet ma gwarancje lub rękojmie wystawioną przez godny zaufania punkt sprzedaży np wiarygodny sklep internetowy, czy solidnego, o długiej historii sprzedawcę offline ?

Po drugie zapoznajmy się z warunkami tej gwarancji, z dostępnością punktów serwisowych producenta, sposobem przesyłania produktu do reklamacji ( w szczególności polecamy te wyposażone w gwarancję typu door to door ) oraz pozostałymi elementami zapisanymi w karcie gwarancyjnej. W razie problemów to właśnie one będą decydować o sposobie załatwienia reklamacji.
Zakup taniego tabletu to zawsze pewne ryzyko.  Często może się ono opłacić  i trafimy  się na przyzwoity model, który nawet  mimo niewielkich  i niezbyt imponujących możliwości będzie nam służył długo i w miarę bezawaryjnie.

Ze swojej strony z tanich tabletów dostępnych na polskim rynku polecamy tablety Blow, tablety Overmax i tablety Goclever.

Wyszukanie możliwie dobrego modelu spośród tych wymienionych może być nieco kłopotliwe, ale czasami można trafić na przyzwoity model w tej cenie z zupełnie dobrymi parametrami.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login