Don't Miss

Tablety z matrycą IPS

By on 2 czerwca 2014
tablety z matryca ips

Tablety z matrycą IPS – do czego są nam potrzebne ?  Prawie każdy z nas z nas zetknął się z problemem słabej jakości obrazu na ekranie tableta przy słonecznej pogodzie lub w miejscach zacienionych. Nieraz także zauważyłeś zdecydowane pogorszenie jakości filmów i zakłamanie kolorów podczas oglądania tabletu w grupie kilku osób, lub pod złym kątem. Przyczyną są słabej jakości ekrany tabletów wykonywane w technologii TN. Jak temu zaradzić?

Zalety tabletów z wyświetlaczem IPS

Jeżeli na zakup tableta Lenovo w sklepie internetowym  możesz przeznaczyć nieco więcej środków, warto zdecydować się na kupno urządzenia wyposażonego w ekran IPS. Dlaczego? ekran wyprodukowany  w technologii IPS to obecnie najdoskonalszy wyświetlacz zarówno do wykorzystania w tablecie jak i  monitorze LCD. Jedyną znaną wadą jest zdecydowanie wyższa cena urządzenia , który posiada tego typu matrycę.

Co to są tablety z matrycą IPS?

Działanie matryc wyposażonych w ten system można najlepiej wyjaśnić na przykładzie oglądania filmu. Użytkownicy niedrogich tabletów Manta czy tanich tabletów Pentagram , którzy siedzą po bokach ekranu mogą mieć dość poważny problem ze śledzeniem akcji w filmie. Dzieje się tak także w przypadku klasycznych monitorów komputerowych LCD wykonanych w technologii TN, gdzie kryształy są rozłożone równolegle do siebie.     Ekran IPS, czyli In Plane Switching to system, który polega na jednakowym na całym ekranie rozłożeniu kryształów. Dzięki temu światło nie jest rozpraszane. Na ekran można patrzeć z każdej strony, bez konieczności ustawiania go pod odpowiednim kątem. Praca z tabletem wyposażonym w IPS jest więc wyjątkowo wygodna i efektywna. Możemy pracować nawet wtedy, kiedy tablet jest ustawione niemal bokiem do nas – może to być nawet 170 stopni. Duży wybór tabletów z ekranem IPS znajdziesz tutaj

 Dla kogo warto kupić  tablety z matrycą IPS?

Kiedy mogą  przydać się tablety z matrycą  IPS? Najczęściej w sytuacji, w której z urządzenia zamierza korzystać więcej ludzi, np. po to, by obejrzeć filmik lub przeglądać strony internetowe. W normalnym układzie każda osoba, która nie znajduje się naprzeciwko ekranu będzie miała problem z widocznością poszczególnych elementów. Wyświetlacz IPS  to także idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którzy z tableta korzystają w ramach pracy. Przede wszystkim chodzi o grafików, artystów czy architektów. To właśnie im zależy na doskonałym odwzorowaniu koloru, jasności oraz kontrastu wyświetlanego obrazu. Jeśli więc budżet na zakup tabletu nie jest zbyt mały , zdecydowanie warto zainwestować w  tablety z ekranem IPS.

Więcej o technologii IPS znajdziecie w tym poradniku

Jest to technika, która ma swój czas dzisiaj i pozwala na znacznie bardziej przyjemną i efektywną pracę. Coraz większa liczba markowych producentów wyposaża swoje tablety właśnie w tego typu matryce. Dotyczy to nie tylko znanych i cenionych producentów i ich droższych tabletów jak tablety Samsung Galaxy , czy tablety Apple Ipad , ale także coraz częściej tabletów określanych mianem kategorii budżetowej.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login