Don't Miss

Smartfon czy tablet co lepsze?

By on 27 kwietnia 2014

Co jest lepsze smartfon czy tablet? To pytanie codziennie zadają sobie miliony internautów .

Wszyscy wiemy,że  tablety i smartfony oferują bardzo zbliżone, a nawet takie same funkcje i możliwości.  Prowadzenie rozmów, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czy przede wszystkim przeglądanie stron internetowych można wykonywać za pomocą obu tych urządzeń .

Zasadnicza  różnica pomiędzy tabletem a smartfonem to wielkość samego wyświetlacza . Choć ostatnio i ona ulega  zatarciu. Głownie za sprawą smartfonów o przekątnej ekranu sięgającej nawet 5 czy 7 cali. Niekwestionowanym liderem  w tych rozwiązaniach jest  Samsung oferujący w popularnym smartfonie Samsung Galaxy Grand ekran 5,7 cala czy 6,3 cala w modelu Samsung Galaxy Mega. Ale to na razie kres ich możliwości. Ekran 10 calowy dostępny jest wyłącznie w tabletach, żaden smartfon nie jest w stanie go dostarczyć . W czasie  wyboru konkretnego typu urządzenia, powinniśmy kierować się w głównej mierze  jego podstawowym przeznaczeniem .

Kiedy smartfon jest lepszy od tabletu ?

Głownie wtedy, kiedy podstawowym kryterium staje się mobilność i wygoda przenoszenia. Tabletu zwyczajnie nie schowamy do kieszeni. Dlatego też, aby bezpiecznie posługiwać się z tabletem w podróży , potrzebujemy do tego celu specjalnego etui – najlepiej chroniącego urządzenie przed uszkodzeniami, czy zabrudzeniami. Tablet  jako nawigacja bardzo dobrze sprawdza się w podróży GPS, odtwarzacz plików MP3 i MP4 czy centrum rozrywki . Jest mniej „wymagający” niż laptop, bateria starcza na dłużej, i pracuje się na nim wygodniej niż na smartfonie.

Choć smartfony mają  bardzo dużo opcji dostępnych tabletom, to w sumie zaawansowane  telefony.  Coraz większe ekrany zapewniają  dobry komfort pracy. Są niezastąpione  do komunikacji zarówno głosowej jak i SMS. Doskonale współpracują z różnymi sieciami różnych operatorów telekomunikacyjnych , łaczą sie z internetem wykorzystując modem EDGE, 3G czy Lte , a także z domową siecią Wi-Fi.

Do pracy nie wymagają dodatkowych urządzeń typu modemy czy routery . Wystarczy im jedynie dostęp do sieci dowolnego operatora.

Jeśli więc dużo podróżujesz, czy często zmieniasz miejsce pobytu to wybierz smartfon.

Kiedy  tablet jest lepszy od smartfona ?

Tablet to lepszy  wybór gdy  poszukujemy urządzenia, które zapewni wyższy komfort pracy – głównie dzięki dużemu ekranowi.  Jeśli np. urządzenie ma być używane do zadań , w których korzystamy często z Internetu i programów do edycji tekstu, tablet będzie zdecydowanie lepszy.

Jeśli chcecie Państwo dokonać świadomego wyboru tabletu  zapraszamy do lektury naszego poradnika ” Jaki tablet kupić „ dostępnego tu: https://techsat24.pl/jaki-tablet-kupic-poradnik

Smartfon czy tablet?

A co z muzyką i rozrywką? Tutaj również na pierwszy plan wysuwa się tablet. Oglądanie przekazów  na ekranie o dużej rozdzielczości to niesamowita frajda  dla fanów gier, oglądania filmów i zdjęć. Podsumowując – w większość przypadków, w których na funkcjonalność  ma wpływ wielkość wyświetlacza wygrywa tablet.

Jednak jeśli twoim priorytetem jest mobilność, wygoda transportu, konieczność ciągłego bycia w zasięgu wybierz smartfon.

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login