Don't Miss

Podłączanie kontrolera bezprzewodowego do konsoli Xbox

By on 22 maja 2014

Bardzo często po zakupie nowej konsoli Xbox 360 i jej rozpakowaniu w domu okazuje się,  że nie działa pad bezprzewodowy i klienci zgłaszają uszkodzenie sprzętu.  Wina jednak najczęściej leży po stronie niesparowania kontrolera z konsolą Xbox 360.  Jak to właściwie zrobić, aby odzyskać kontrolę nad padem

 

Wykonaj następującą sekwencję czynności:

  • Włącz konsolę.
  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk przewodnika (guide) na kontrolerze, dopóki kontroler nie włączy się.
  • Naciśnij i zwolnij przycisk łączenia na konsoli.
  • W ciągu 20 sekund naciśnij i zwolnij przycisk łączenia na kontrolerze.
  • Gdy kontrolki otaczające przycisk zasilania na konsoli przestaną migać, oznacza to, że kontroler jest podłączony.

 

W chwili gdy pad jest zauważalny przez konsole staje się dany graczowi jednemu z czterech innych. Pozycja gracza pokazana jest wokół przycisku przewodnika na padzie, jest to świecąca się dioda. W konsoli Xbox 360 wersji E o tym czy kontroler jest podłączony świadczy świecąca się na zielono kontrolka która umieszczona jest z przodu konsoli. Żeby dowiedzieć się jaką pozycje na w tym momencie gracz trzeba spojrzeć jaki numer jest na świecącej się diodzie wokół przewodnik na kontrolerze.

 

pad-czarny-xbox360


Gdy kontroler nie chce
się włączyć, trzeba w tedy sprawdzić czy baterie są sprawne i dobrze włożone, powinny to być baterie AA.

Można również używać zestawu Play & Charge lub zestawu szybkiego ładowania dla konsoli Xbox 360 jako źródło zasilania kontrolera.

Gdy zechcemy podłączyć inne kontrolery, trzeba wykonać te same czynności. Do konsoli Xbox 360 można podłączyć tylko cztery kontrolery.
Każdy kontroler ma przypisany swój port za który odpowiada zapalona wokół przycisku zasilania konsoli i wokół przycisku przewodnika dioda.

Odłączając kontroler od konsoli trzeba przytrzymać przycisk przewodnika przez kilka sekund, a następnie wybrać WYŁĄCZ PAD.

Po wykonaniu wszystkich czynności pady z konsolą gdy będziemy je ponownie uruchamiać będą się automatycznie połączały. Kontroler może być jedynie podłączony do jednej konsoli.

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login