Don't Miss

Playstation 4

 

konsola sony playstation 4

Sony Playstation 4 wygląd zewnętrzny:

 

Już na pierwszy rzut oka nowa konsola Sony PS4 pozwoli wam stwierdzić, że jest to produkt firmy Sony. Jest wykonana z dobrej jakości czarnego matowego plastiku o wymiarach zewnętrznych 275 x 53 x 305 mm. Wielkością jest zbliżona do konsoli Sony Playstation 3 slim , tych z wbudowanymi dyskami twardymi 160 i 320 GB.

Projektant nowej konsoli Sony PS4 Pro (https://techsat24.pl/konsole-sony-ps4) zadbał o jej nowoczesny, asymetryczny wygląd . Jest wąska i poręczna. Choć z racji wyglądu powinna pracować w pozycji poziomej jest możliwość postawienia konsoli w pionie przy pomocy specjalnego plastikowego stojaka.

Z przodu konsoli dominującą rolę pełni tajemniczy wlot odtwarzacza Blu-ray (znanego nam już z radioodtwarzaczy samochodowych firmy Pioneer) oraz  2 porty USB 3.0 , które co ciekawe umożliwiają ładowanie padów DualShock 4 nawet po wyłączeniu konsoli, czy jej przejściu w tryb stand-by.

Całość uatrakcyjnia podświetlenie LED, interesująco pobłyskujące niebieskim światłem, wydobywające odrobinę nowego życia z konsoli podczas funkcji bootowania

Sony Playstation 4 specyfikacja techniczna:

 

Napęd BD/DVD (tylko do odczytu)
 • BD x 6 CAV
 • DVD x 8 CAV
Wyjście AV
 • HDMI
 • Cyfrowy port wyjściowy (optyczny)
Główny procesor
 • Jedno układowy procesor własny
 • CPU: x86-64 AMD „Jaguar”, 8 rdzeni, niski pobór mocy
 • GPU: 1,84 TFLOPS, silnik graficzny AMD Radeon™ nowej generacji
Rozmiar pamięci Dysk twardy o pojemności 500 GB
Wejście/wyjście
 • 2 porty Super-Speed USBx (USB 3.0)
 • 1 port AUX
Pamięć GDDR5 8 GB
Komunikacja
 • Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
 • IEEE 802.11 b/g/n
 • Bluetooth® 2.1 (EDR)

 

Wg producenta wydajność systemu nowej konsoli Playstation 4 jest 10 razy większa od tej znanej nam z PS3.

Dysk twardy o pojemności 500GB .Dodatkowo bez naruszania warunków gwarancyjnych możesz samodzielnie wymienić dysk twardy w urządzeniu, zamieniając go na większy np. 1 TB lub sprawniejszy i szybszy dysk SSD.

 

Sony Playstation 4 zawartość zestawu:

 

Oprócz samej konsoli Sony Playstation 4 z wbudowanym dyskiem 500 GB w zestawie otrzymasz:

– sieciowy kabel zasilający o długości około 1,5 metra
– kabel HDMI do podłączenia konsoli do telewizora
– monofoniczny zestaw słuchawkowy z mikrofonem
– 1 pad DualShock 4
– kabel do ładowania pada DualShock 4

Jeśli planujesz zakup drugiego pada DS4 do konsoli pomyśl także o drugim, dodatkowym kablu do ładowania, abyś mógł jednocześnie ładować oba z portów USB umieszczonych z przodu obudowy urządzenia.

Ukłon w stronę producenta za wykorzystanie uniwersalnego gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm co czyni możliwym podłączenie dowolnego zestawu słuchawkowego do konsoli, także tych dostępnych w domu bez konieczności zakupu nowych zaawansowanych i drogich zestawów słuchawkowych.

Jeśli chcecie Państwo dokonać świadomego wyboru konsoli Sony Playstation  zapraszamy do lektury naszego poradnika Jaką konsolę kupić dostępnego w sklepie internetowym techsat24.pl.

 

Pad DualShock 4

 

Od momentu premiery w 1997 roku Sony preferuje pady z 2 analogowymi drążkami. Ma to dużą zaletę dla graczy, bo nie potrzeba zmieniać nabytych przyzwyczajeń, aby korzystać z nowych generacji konsoli.

Z zewnątrz pad DualShock 4 wydaje się podobny do tego znanego z Sony Playstation 3, ale jest zdecydowanie bardziej zaawansowany. Co dziwne możesz z niego korzystać również w starej konsoli.

Sporo rzeczy, szczególnie tych które irytowały posiadaczy pada DualShock 3 poprawiono w nim na lepsze. W szczególności:

– rozdzielono dalej od siebie 2 gałki analogowe co zapobiega bolesnemu uderzaniu o siebie kciuków grającego, szczególnie podczas dynamicznych gier. Dodatkowo specjalnie je wyprofilowano i pokryto dodatkową warstwą gumy.

– poprawiono pracę klawiszy L2 i R2 działających zwykłe jako spusty, lepiej pasują w dłoniach i są bardziej wyczuwalne dla gracza

– zgodnie z sugestiami zmianie uległy nazwy klawiszy Start i Selekt. Zgodnie z ich nowym wykorzystaniem, podobnym do tego znanego z myszy komputerowej otrzymały nazwy Share i Option.

– idąc dalej analogią myszy komputerowej nowy kontroler Sony DualShock 4 został wyposażony w metalowy touchpad. Jest on podobny w dotyku do tych zaawansowanych konstrukcji znanych nam z laptopów Toshiby, czy Lenovo.

– dołożono mały głośnik monofoniczny

– wbudowano standaryzowane gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm umożliwiające podłączenie dowolnego zestawu słuchawkowego.

– wbudowano kolorowy pasek LED umożliwiający tryb MULTIPLAYER. Każdy kontroler otrzymał linijkę świetlną z możliwością przełączania koloru oświetlenia na niebieski, czerwony, zielony czy fioletowy. Gracze staja się identyfikowani poprzez swój kolor i nie potrzeba już wypatrywać na ekranie ich małego numerka, aby zorientować się do kogo należy ruch.

Niestety światełko pali się cały czas podczas pracy kontrolera, co może być nieco denerwujące szczególnie wieczorem podczas oglądania filmu w ciemnym pomieszczeniu. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie pada.