Don't Miss

Playstation 4 czy Xbox One co kupić?

By on 20 maja 2014
xbox-one-vs-ps4

Playstation 4 czy Xbox One? Trudne pytanie na które przybliżamy odpowiedź. Ostatecznego jednak wyboru musisz dokonać samodzielnie. Obie te konsole weszły na rynek pod koniec 2014 roku. I pod względem technicznym są do siebie bardzo podobne. Łączy je praktycznie identyczny 8 rdzeniowy procesor AMD Jaguar o architekturze x86 zaczerpnięty z arsenału komputerów osobistych PC , zbliżone karty graficzne i pamięć.

Zastosowanie w konsoli Xbox One i Playstation 4 procesora x86 zbliżyło obie konsole do tradycyjnych pecetów. Pozwala to na stworzenie wielu gier multi platformowych, a więc takich, które będą działać na Xboksie, PS4 i na komputerach osobistych nawet gdy będą stworzone na jedno z urządzeń.

Więc gdy będziesz czekał na nowości w grach, nie powinieneś mieć z nimi problemu, niezależnie od tego, na którą konsolę się zdecydujesz.

xbox-one-vs-ps4

Rozgrywka w sieci na Playstation 4 i Xbox One

W konsolach Playstation 3 oraz Xbox 360 jest dostęp do darmowych rozgrywek za pomocą internetu ale w tym wypadku graczy czeka niemiła niespodzianka. Jeśli zakupisz nowe modele musisz być przygotowany na to że w nich nie ma możliwości grania przez internet, tylko trzeba za to zapłacić, czyli wykupić abonament Playstation Plus lub Xbox Live , który uprawnia do pobierania nowych gier raz w miesiącu, a niejako dodatkowo daje możliwość gry online. Abonament kosztuje ok. 200 zł rocznie.

Filmy na konsolę Playstation 4 i Xbox One

Konsola Playstation 4 i Xbox One ma napędy Blu-ray, co sprawia że instalacja gier jest prostsza. Poprzednia wersja Xboxa była wyposażona tylko w DVD i czasami przy instalacji trzeba było obsłużyć nawet 2-3 płyty.

Poprzednia wersja PlayStation 3 miała napęd Blu-ray, dzięki temu można było na niej nie tylko grać, ale też oglądać filmy. Konsola zastępowała również odtwarzacz Blu-ray.

 

Xbox Kinect kontra PlayStation Move

Podstawowy zestaw Xboxa One wyposażony jest w kontroler ruchu Kinect. Składa się z systemu kamer i mikrofonów. Kinect śledzi sylwetkę ciała, rozpoznaje gesty by gracz mógł sterować obiektami za pomocą ruchów ciała. Jeśli lubisz gry ruchowe to nowa konsola Microsoftu jest idealna dla ciebie.

Sony udoskonalił w konsoli PlayStation 4 kontroler ruchu Move. Gracz który gra musi go trzymać w ręce, trochę to utrudnia grę, a głównie gdy dołożymy do niego kontroler nawigacyjny Move.

Kamera podłączona do konsoli śledzi dokładnie ruchy gracza i widzi jakie gesty wykonuje. Przewagą tego rozwiązania nad Kinectem jest precyzja. Minusem jest to, że system śledzi tylko ruchy rąk, a nie całego ciała. PlayStation Move nie jest dodany do zestawu PS4

Konsola Xbox One

  • Konsola centrum domowej rozrywki

Konsole te posiadają wejścia HDMI dzięki których można wysyłać obraz Full HD. Xbox One jedynie ma dodatkowo wejście. Można wtedy do niego podłączyć np. tunery telewizji satelitarnej lub kablowej czy zewnętrzny odtwarzacz DVD i sterować nimi z poziomu konsoli. Do Xboxa można także podłączyć jego konkurencyjną konsolę PlayStation 4. To znaczy że Xbox pełni funkcję centrum domowej rozrywki.

Sterowanie nim jest wręcz banalne dzięki nowemu interfejsu użytkownika będącego odmianą systemu Windows 8.

Jednak jaką konsole chcesz kupić musisz zdecydować sam.

 

 

Oferta konsol Xbox

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login