Don't Miss

Playstation 3

sony-playstation-3-superslim

Aktualnie dostępna na rynku konsola Sony Playstation 3 Superslim to już kolejna 3 odsłona tej popularnej konsoli. Gruntowną modernizacje przeszła w 2012 roku, gdy ją gruntownie odchudzona, zmieniono napęd DVD.

Wprowadzono rewolucyjną w tym czasie możliwość łatwej (bez konieczności oddawania konsoli do serwisu) wymiany wbudowanego dysku twardego, czy nawet powiększenia jego pojemności.
Choć nie obyło się od kontrowersji ze strony miłośników Playstation oskarżających producenta o nowy „tani” wygląd, odmłodzona konsola Playstation 3 Superslim na nowo stała się rynkowym przebojem.

Sony Playstation 3 Superslim – wygląd zewnętrzny


Zewnętrznie konsola PS3 Superslim przypomina odchudzoną pierwszą generację tej konsoli tzw. „chlebak”. Ale zmiana konstrukcji wbudowanego napędu Blu-ray z tackowego na nowy z ładowaniem górnym nadaje tej konsoli nowy, niepowtarzalny wygląd. Tacka w którą wkłada się płytę z grą dostępna jest dopiero po przesunięciu ze strony prawej na lewą górnej osłony napędu.

Olbrzymiej zmianie w porównaniu z poprzedniczką uległy również wymiary zewnętrzne PS3.
Ma ona tą samą szerokość 290mm jak pierwsza generacja, ale jest od niej zdecydowanie krótsza (230mm zamiast 324mm). Producent dokonał również wiele zmian wewnątrz konsoli, redukując niepotrzebną przestrzeń oraz wagę zastosowanych podzespołów, co objawiło się najniższą wagą 2,1kg nowej konsoli.

Dla porównania pierwsza wersja ważyła ponad 5kg, wersja slim 3,2kg. Dzięki temu zabiegowi konsola może być z łatwością przenoszona nawet w torbie.

Tak jak w oryginale i wersji PS3 Slim możesz wymienić dysk twardy. Ale dzięki dostępowi z zewnątrz przez przesuwną klapkę, oraz zastosowaniu specjalnych sanek do dysku możesz po odkręceniu tylko jednej śrubki samodzielnie go wymienić. I co najważniejsze potrwa to nie dłużej niż 5 minut.
Specjalne sanki do dysku Sony PS3 wraz z dyskami 500GB kupisz już gotowe w naszym sklepie internetowym techsat24.pl

Z przodu konsoli dostępne są 2 gniazda USB 2.0 wraz ze wskaźnikiem dostępu do pamięci. Z tyłu do czego Sony nas już przyzwyczaiło odnajdziesz  przyłącze zasilania AC , gniazdo AV Multi Out, optyczne wyjście dźwięku do Kina Domowego  Digital Out (Optical), złącze HDMI oraz tradycyjne kablowe przyłącze do Internetu w standardzie RJ 45.


Uwaga: konsola nie ma wbudowanej karty sieciowej Wi-Fi !

Parametry techniczne PlayStation 3


Sony wprowadziło wiele zmian w konstrukcji konsoli PlayStation3.  Odświeżona PlayStation 3 korzysta z 45-nanometrowego procesora Cell oraz innych energooszczędnych i wydajnych komponentów, co wpływa na niższy koszt produkcji. To właśnie dzięki tym zmianom Sony mogło zaoferować atrakcyjną cenę konsoli.

Procesor CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine
Grafika GPU: RSX ‚Reality Synthesizer’ 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHzw starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)
Pamięć operacyjna: 256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM
Nośniki danych:
Blu-ray
DVD-ROM
CD-ROM

Wciąż mamy do czynienia z procesorem Cell pracującym z częstotliwością 3,2 GHz, choć tym razem jest to wersja 45-, nie zaś 65-nanometrowa.

Mamy też kartę graficzną RSX Reality Synthesizer, którą Sony opracowało wespół z NVIDIĄ.
Przypomnijmy, że RSX opiera się na architekturze GeForce 7800 i oferuje częstotliwość pracy 550 MHz.


Sony Playstation 3 zawartość zestawu:


Konsola Sony Playstation 3 Superslim dostępna jest w 2 wersjach:

– z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 500 GB
– bez dysku twardego, ale z pamięcią 12GB SSD umożliwiającą szybsze ładowanie i zapis wyników gier. Wersja ta      może być w miarę potrzeby łatwo   rozbudowana poprzez samodzielne dołożenie dysku twardego przy pomocy specjalnego adaptera.

jak-zamonotwac-dysk-w Sony PS3

Oprócz samej konsoli Sony Playstation 3 w zestawie otrzymasz:

– kabel zasilający o długości około 1,5 metra
– kabel AV umożliwiający podłączenie do starszego telewizora z wejściem Cinch
– przejściówkę do kabla AV umożliwiająca wykorzystanie gniazda EURO / SCART telewizora
– 1 pad DualShock 3
– kabel do ładowania pada DualShock 3

Jeśli planujesz zakup drugiego pada DS4 do konsoli pomyśl także o drugim, dodatkowym kablu do ładowania, abyś mógł jednocześnie ładować oba z portów USB umieszczonych z przodu obudowy urządzenia.

Nieco rozczarowujący jest brak kabla HDMI w zestawie – pamiętaj o tym i dokup stosowny dla swojego telewizora.

 

 Sony Playstation 3 – nowe funkcje i możliwości


Konsola Sony PlayStation 3 obsługuje wiele formatów płyt i plików. Oprócz płyt CD z muzyką, filmów DVD oraz dysków BD (Blu-ray Disc) urządzenie  odtwarza także pliki MP3 i filmy DivX. Pozostałe informacje mogą byc wczytywane do konsoli z pamięci flash i dysków zewnętrznych podłączonych do portu USB.

Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra, porównywalna ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray.

Wyjście HDMI umożliwia wysyłanie sygnału w  standardzie 1080p. Szkoda tylko,że tak wiele gier na PS3 ma grafikę w formacie max 720p.
Wersja Superslim jako jedyna obsługuje  Deep Color i x.v.Colour dzięki którym odpowiednio wyposażone telewizory wyświetlają większy zakres kolorów.

Jakość dźwięku – PlayStation 3 ma analogowe wyjście stereo pozwalające na podłączenie do wieży Hi-Fi. Miłośnicy Kina Domowego mogą podłączyć swój amplituner za pomocą cyfrowego, optycznego wyjścia audio, którego również nie zabrakło w tym urządzeniu.

Pozostałe informacje o konsoli Sony PS3  znajdziesz w naszym poradniku „Jaką konsolę kupić?” dostępnym pod tym adresem: http://techsat24.pl/jaka-konsole-kupic-poradnik