Don't Miss

Najnowsza konsola Sony PS4 CUH-1200 już w sprzedaży

By on 6 października 2015
Najnowsza-Sony-PS4-cuh-1200

Po ponad 2 latach obecności na rynku nowej konsoli Sony PS4 producent zdecydował się na jej gruntowną modernizację. Ale tym razem nie zapomniał o naszym, polskim rynku.
Zaledwie 3 miesiące po debiucie w Japonii najnowszej konsoli Sony PS4 o oznaczeniu CUH-1200 możecie ją już kupić w naszym sklepie internetowym techsat24.pl.

 

Jakie są różnice w porównaniu z poprzednim modelem CUH-1100 i co sprawiło,że Sony zdecydowało się na tak śmiały ruch dowiecie się w tym artykule.

Najnowsza konsola Sony PS4 CUH-1200 – wygląd zewnętrzny

Na pozór najnowsza konsola Playstation 4 wygląda identycznie jak jej poprzedniczka.

Pierwszą zauważalna prawie natychmiast zmianą jest zrezygnowanie przez producenta z polerowanego fragmentu obudowy chroniącego dysk twardy konsoli. W zamian uzyskał on ciemny, matowy kolor identyczny jak reszta obudowy.
Dzięki temu wyeliminowano jakże przykry dla użytkownika efekt zarysowań widocznych na obudowie urządzenia po przetarciu błyszczącej obudowy troszkę twardszą niż ircha ściereczką.

ps4-cuh1200-cuh1100- porównanie

Drugą widoczną z zewnątrz zmianą jest zmiana kształtu kratek wentylacyjnych konsoli PS4 i przez to modyfikacja położenia portów podłączeniowych.
Zmieniona konstrukcja wewnętrzna konsoli PS4 zaowocowała również zauważalnym zmniejszeniem jej wagi z 2,8 KG do 2,5 KG.

Trzecią modyfikacją zewnętrzną jest zastąpienie elektronicznych klawiszy POWER i EJECT tradycyjnymi, mechanicznymi klawiszami. Jest to ukłon w stronę dotychczasowych użytkowników konsoli PS4, którzy ustawicznie zgłaszali problemy z przypadkowo działającym klawiszem wysuwu płyty.

Porównanie obu wersji konsoli Sony PS4 znajdziecie na zdjęciu powyżej.

Najnowsza Playstation 4 CUH-1200 – parametry techniczne

Największej zmianie uległa budowa wewnętrzna konsoli co dostrzeżemy natychmiast po otwarciu pokrywy urządzenia. Została zastosowana nowa płyta główna o oznaczeniu CUH-1216.
Jest ona znacząco mniejsza niż jej poprzedniczka, a co najważniejsze posiada tylko 8 1 GB (a nie 16 512 MB) modułów pamięci RAM wykonanych w technologii GDDR5. Pozwoliło to inżynierom Sony na uzyskanie dodatkowego miejsca na płycie oraz późniejszą jej modyfikację do wersji slim (czy superslim) jak to miało miejsce w przypadku konsoli Sony PS3.

Sony-PS4-cuh-1200-wnetrze

Dodatkowym benefitem który dzięki temu uzyskano było zmniejszenie poboru prądu przez urządzenie z 250 W do niecałych 230 W.
Wszystko to wymagałoby jednak zastosowanie mniejszego procesora wykonanego w technologii 16 nm, na co jednak Sony jeszcze się w tym modelu nie zdecydowało. Na wersję slim pozostanie nam jeszcze trochę poczekać.

Pozostałe zmiany w konstrukcji wewnętrznej najnowszej konsoli Sony PS4 to:

  • uproszczenie konstrukcji napędu Blu-Ray
  • zmiana sterownika portu HDMI
  • zastosowanie nowego, mniejszego i lżejszego zasilacza
  • zmiana konstrukcji wiatraka chłodzącego wnętrze urządzenia

 

Wszystkie te wewnętrzne modyfikacje miały naszym zdaniem uprościć zdecydowanie konstrukcję konsoli PS4, a co za tym idzie zwiększyć zysk producenta i przygotować urządzenie do dalszej modyfikacji do wersji slim oraz superslim.

Najnowsza konsola Sony PS4 – podsumowanie

Konstrukcja nowej Playstation 4 to krok w dobrym kierunku wykonany przez firmę Sony. Poprawione podstawowe bolączki urządzenia do których należał źle działający klawisz EJECT oraz w miarę hałaśliwy wentylator chłodzący – tutaj zmniejszono głośność o 6dB niby niedużo, ale to prawie 2 razy!
Jednocześnie zmianą wyglądu zewnętrznego konsoli zasygnalizowano nową konstrukcję.

Jednak same zmiany wewnętrzne nie są na tyle znaczące, aby zmusić dotychczasowych posiadaczy tej świetnej konsoli jej wymiany na najnowszą wersję PS4 o oznaczeniu CUH-1200.
Z tym możemy jeszcze poczekać

Oczywiście nowi klienci niech kupują nową wersję –

ZAPRASZAMY do naszego sklepu techsat24.pl

 

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login