Don't Miss

Najlepsze laptopy na rynku 2016 – porównanie

By on 26 stycznia 2016
Najlepsze laptopy na rynku 2016 - Dell Inspiron

Rok ubiegły był dobry jeśli chodzi o jakość sprzętu elektronicznego. Producenci dostarczali nam wiele bardzo dobrych urządzeń zarówno z najwyższej półki, jak i klasy średniej. Poniżej zestawienie trzech najlepszych i najciekawszych laptopów na rynku 2016 ze średniej i wyższej półki dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Najlepsze laptopy na rynku 2016 – Lenovo G50-70

Lenovo G50-70 to laptop wykonany w jakości najwyższego poziomu. Jego obudowa, dzięki wykonaniu z bardzo dobrego tworzywa. Obudowa jest solidna, zasadniczo nie wygina się – choć mocniejszy nacisk na pokrywę lub ramkę powoduje zaburzenia obrazu.
Całość wygląda całkiem przyjemnie, komputer jest lekki i smukły i nie widać jego ceny na pierwszy rzut oka.
Klawiatura jak zawsze u Lenovo dopracowana w każdym calu. Klawisze są elegancko wyprofilowane, a całość umieszczona jest w obudowie z ciekawej fakturze. Płytka dotykowa jest nieco chropowata, to pozwala na pewniejsze operowani dwoma palcami. Klawisze LPM i PPM są od niej oddzielone, co pozwala na niezawodną ich pracę. Piękna, błyszcząca matryca o rozdzielczości 1366×768 pikseli gwarantuje naprawdę dobry obraz.
Trochę gorzej wygląda kwestia korzystania z laptopa w świetle dziennym i pod dużymi kątami, gdzie ekran sprawdza się raczej słabo. Całość napędzana jest całkiem wydajnym procesowym czterordzeniowym Core, który daje nam poprawne, choć nie zachwycające wyniki pracy.

Najlepsze laptopy na rynku - Lenovo G50-70

Najlepsze laptopy na rynku 2016 – Dell Inspiron

Kolejnym na notebookiem na liście jest Dell Inspiron 17-5748. Posiada aluminiową obudowę, o eleganckim, stonowanym designie. Nie jest zbyt lekki, waży ponad 3 kg, co sprawia że nie jest zbyt poręcznym urządzeniem mobilnym.
Klawiatura wygląda tak samo jak w poprzednich laptopach Della tej serii. Klawisze są bardzo stabilne, i choć tak jak w modelu Lenovo mają dość krótki skok, można wygodnie pisać na tej klawiaturze dzięki szerokiemu rozmieszczeniu poszczególnych klawiszy.
Płytka dotykowa (touchpad) jest duża, co zdecydowanie zwiększa jej poręczność. Nie do końca dobrym pomysłem było połączenie przycisków sterujących z samą płytką – z tego powodu często zdarzają się problemy na przykład z poprawnych przenoszeniem folderów.
Miłym dodatkiem do tego modelu jest ekran dotykowy, dzięki któremu można łatwo poruszać się po interfejsie. LEDowy ekran ma wyższą rozdzielczość niż laptop od Lenovo i osiąga nieco lepsze wyniki wyświetlania obrazu jak i patrzenia na ekran w słońcu czy pod różnymi kątami.
Niestety, pod względem wydajności procesora ten model pozostaje w tyle nie tylko za Lenovo, ale i za pozostałymi urządzeniami w swojej klasie.

 

Najlepsze laptopy na rynku 2016 – Asus G751JY

Ostatnim opisywanym tu modelem będzie Asus G751JY, który w przeciwieństwie do poprzedników można zaliczyć do urządzeń w wyższej półki.
Jest to laptop stworzony dla graczy, obsługujący najnowsze i najbardziej wymagające pod względem procesora, pamięci RAM i grafiki gry.

Najlepszy laptop 2016 - ASUS G751JY
Posiada aż 8 GB pamięci RAM i procesor o taktowności 2600 MHz. Karta graficzna nVidia  GeForce GTX zapewnia najwyższej jakości obsługę graficzną i świetne osiągi w grach.
Wygląd zewnętrzny pokazuje przeznaczenie tego komputera – jest mocny i wytrzymały. Klawiatura posiada stylowe czerwone podświetlenie. Całość rzeczywiście robi wrażenie i zadowoli tych, którzy szukają najlepszego laptopa do gier.

Jak więc widać wybór najlepszych na rynku laptopów w 2016 jest całkiem spory i z pewnością każdy z Państwa znajdzie sobie odpowiedni model.

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login