Don't Miss

Montaż dysku w konsoli PS3 12GB Superslim – nurtujące pytania

By on 30 października 2013
montaz_dysku_w_Konsoli_PS_PlayStation_3

Co raz częściej otrzymujemy zapytania o montaż dysku w  konsoli Ps3 12 GB SuperSlim oraz czy potrzebna jest do tego jakaś specjalistyczna wiedza. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze nurtujące Was pytania. Mam nadzieję, że dzięki tym krótkim informacją rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Montaż dysku w konsoli PS3 12GB Superslim – czy można zrobić samodzielnie ?
Oczywiście, że nie ma konieczności odsyłania konsoli do serwisu aby włożyli nam większy dysk twardy. Możemy dokonać tego samodzielnie. Całość operacji trwa 5 minut i nie wymaga nawet wkrętaka.

 

Czy po montażu dysku stracę gwarancję?
Po montażu lub wymianie dysku nie tracimy gwarancji. Sony umożliwiło samodzielną instalację lub wymianę dysku przez użytkownika.

 

Jakie dyski pasują do PS3?
Do konsoli PS3 możemy włożyć każdy dysk 2.5″ (czyli taki sam jaki jest montowany w laptopach). Ważne jedynie jest to aby dysk miał złącze SATA.

 

Jaka jest maksymalna wielkość dysku, którą obsłuży konsola PS3?
Co do maksymalnej wielkości dysku nie mamy żadnych informacji. Osobiście największy dysk jaki włożyliśmy do konsoli PS3 był to dysk 1TB (1000GB)

 

Czy  montaż dysku w konsoli PS3 wymaga  specjalistycznych narzędzi ?
Do montażu dysku w PS3 potrzebny jest tylko śrubokręt gwiazdkowy oraz specjalne aluminiowe sanki, które umożliwiają poprawne zamontowanie dysku i umieszczenie go w złączu SATA.

Gotowy dysk twardy do konsoli Sony PS3 kupicie tu:

http://techsat24.pl/kieszen-hdd-ps3-dysk-500-gb

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login