Don't Miss

Konsola Sony PS3 SuperSlim czy warto kupić ?

By on 29 października 2013
PS_3_Super_Slim

Coraz częściej w Internecie spotykam się z negatywnymi opiniami na temat tego czy konsola Sony PS3 SuperSlim warta jest zakupu. Wielkimi krokami zbliżają się premiery  konsol nowej generacji i z pewnością wiele osób będzie planowało zakup swojej pierwszej konsoli do gier i, ale niekoniecznie będą to najnowsze konsole PS4 czy Xbox One. Przecież po premierze starsze konsole nie odejdą w zapomnienie i nadal będą wspierane przez producentów gier.

Pod kątem technicznym konsola Sony PS3 SuperSlim nie różni się znacząco od swojego poprzednika PS3 Slim. Można powiedzieć, że nie różni się wcale. Największe różnice są zauważalne dopiero w wyglądzie serii SuperSlim.

Wygląd konsoli Sony PS3 Superslim

Nowa seria PS3 jest lżejsza i mniejsza niż wersja Slim. Przeznaczeniem konsol stacjonarnych jest stanie obok telewizora ale za pewne znajdą się tacy, którzy lubią podróżować ze swoim sprzętem. Konsola PS3 SuperSlim ułatwi im to znacząco dzięki mniejszej wadze i wymiarowi. Oprócz wymiarów zmianie uległ także system chłodzenia, który w wersji SuperSlim działa o wiele ciszej niż w poprzedniej wersji PS3 Slim.
Co wyróżnia konsolę PS3 SuperSlim od konsoli Xbox 360?
Co prawda ilość dodatkowych akcesoriów oraz gier na obie platformy jest porównywalna, to na największe słowa uznania zasłużyła możliwość poszerzania pamięci wewnętrznej w konsoli PS3 SuperSlim. Czy to PS3 czy Xbox 360, to w obu przypadkach mamy możliwość włożenia do naszej konsoli większego dysku twardego.

Tylko w przypadku konsol Xbox 360 jest jeden mały problem – konsole Microsoftu maksymalnie obsłużą dyski o pojemności 320GB (mówimy tutaj o fabrycznych konsolach a nie podrasowanych w domowych garażach przez ‚zapaleńców’) a na dodatek muszą to być dyski WD (inne nie są w ogóle wykrywane przez urządzenie) i to tylko wybrana seria. W przypadku konsol PS3 SuperSlim nie mamy takiego problemu, ponieważ do konsoli możemy włożyć dowolny dysk dowolnego producenta (nawet o pojemności 1TB). Ważne tylko aby dysk był ze złączem SATA i miał wielkość 2.5″ 🙂

 

Moim zdaniem warto jest zakupić konsolę PS3 Super Slim nawet w momencie kiedy na rynku pojawi się już nowe modele PS4. Producenci gier zapowiedzieli, że do roku 2017 nadal będą wspierali starsze konsole, czyli nowych gier nam nie zabraknie. Jeżeli chcecie poznać ceny zestawów konsol PS3 to zapraszam do sklepu Techsat24.pl

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login