Don't Miss

Konsola Sony Playstation 3 opis

By on 19 maja 2014
czy warto kupić Playstation 3

Gdy PlayStation 3 zadebiutowało w 2006 roku w Japonii. Choć już minęło sporo lat od tego wydarzenia to i tak jest nadal w sprzedaży z konsolami i grami na Playstation. A to wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji oraz niezliczonej ilości tanich gier.

ps3

Dostępne gry wyłącznie na Playstation 3:

 • Uncharted
 • God of War
 • Gran Turismo
 • Motorsport
 • Ratchet & Clank itd.

PlayStation 3 posiada darmowy multiplayer online, a w abonamencie PlayStation Plus można pobierać darmowe gry.

Parametry techniczne PlayStation 3

Sony do konsoli PS3 dodało wiele zmian. Na rynku również jest dostępna wersja Superslim. Odświeżona PlayStation 3 korzysta z 45-nanometrowego procesora Cell oraz innych energooszczędnych i wydajnych komponentów, co wpływa na niższy koszt produkcji. Dzięki temu producenci mogli podać atrakcyjną cenę konsoli.

Sony PlayStation 3 dane techniczne:

 1. Procesor CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine
 2. Grafika GPU: RSX ‚Reality Synthesizer’ 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHz (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)
 3. Pamięć operacyjna: 256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM
 4. Nośniki danych:
 • Blu-ray
 • DVD-ROM
 • CD-ROM

Producent dodał odpowiednie podzespoły do PlayStation Superslim3 by dało to lepszą rozrywkę, więc żeby nie zaczynać od nowa twórcy wprowadzili tylko kilka ulepszeń. Nadal jest procesor Cell pracujący z częstotliwością 3,2 GHz, choć tym razem jest to wersja 45-, nie zaś 65-nanometrowa. Jest również karta graficzna RSX Reality Synthesizer, którą Sony opracował wspólnie z NVIDIĄ. I pamiętajmy o tym, że RSX opiera się na architekturze GeForce 7800 i oferuje częstotliwość pracy 550 MHz.

Twórcy zmienili zasilacz oraz system chłodzenia, co dało lepszą efektywnością i w rezultacie znacznie przyczyniło się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Wchodzi na to, że PS3 Superslim sprawia że zużywamy mniej energii elektrycznej.

Funkcjonalność i wyposażenie Playstation 3

Konsola Sony PlayStation 3 obsługuje wiele formatów płyt i plików np: płyty CD z muzyką, filmy DVD oraz dyski BD (Blu-ray Disc) konsola obsługuje także odtwarzanie plików MP3 i filmów DivX. Dane multimedialne można odtwarzać z płyt CD, DVD oraz z pamięci flash i dysków zewnętrznych podłączonych do portu USB.

Jakość obrazu i dźwięku

Gdy porównamy PS3 Slim z odtwarzaczami Blu-ray to wychodzi na to że PS3 nie ma się czego wstydzić. Ma bardzo dobrą jakość obrazu, a dzięki wejściu HDMI wysyłany jest sygnał w standardzie 1080p.

Konsola PS3 Superslim obsługuje też takie funkcje, jak Deep Color i x.v.Colour. Za pomocą tego telewizory o odpowiednim wyposażeniu pokazują większą ilość koloru. Jakość dźwięku – PlayStation 3 ma analogowe wyjście stereo pozwalające na podłączenie do wieży Hi-Fi. Jest też cyfrowe wyjście optyczne oraz możliwości przesłania fonii poprzez port HDMI.

Te trzy sposoby podłączenia dają doskonały dźwięk, bez szumów i zniekształceń. Trzeba też pamiętać że w szczupłej wersji PS3 przesyła poprzez HDMI wszystkie nowoczesne systemy audio, takie jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio (oczywiście w oryginalnej formie, która musi zostać zdekodowana w urządzeniu zewnętrznym).

Tanie gry na Playstation 3.

Konsola Playstation 3 jest najpopularniejszą konsolą do gier dostępną aktualnie na rynku. Jest popularniejsza nawet od doskonałej Playstation 2. Zawdzięcza to niewygórowanej cenie, olbrzymiej liczbie dostępnych gier oraz doskonałym współczynniku cena/jakość.

Na początku 2014 roku dostępnych było ponad 750 gier na konsolę Playstation 3. I są to zarówno tytuły dostępne na inne konsole i komputery osobiste jak FIFA 14, Battlefield 4, czy Grand Theft Auto V, ale są też gry wyłącznie na konsole takie jak: Uncharted 3 , God of War , Little Big Planet , Hevy Rain czy Sports Champions.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login