Don't Miss

Jaki tablet na Komunię kupić?

By on 27 kwietnia 2015
Jaki tablet na Komunię

Jak co roku w kwietniu i maju w sklepach internetowych trwają gorączkowe poszukiwania najpopularniejszych prezentów komunijnych. I od kilku lat nie są to już zegarki ani rowery. Dziś tę funkcję przejęły popularne gadżety elektroniczne jak tablety, laptopy czy konsole do gier. W tym artykule odpowiemy na pytanie „Jaki tablet kupić na I Komunię ” i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jaki tablet na Komunię kupić  – dobór  marki

W sklepach internetowych mamy całkiem dobry wybór urządzeń w klasie niższej, głównie krajowych importerów jak Lark, Manta, Esperanza czy Goclever, poprzez klasę średnią reprezentowaną przez Lenovo, Dell, Asus czy Toshiba kończąc na absolutnych topach czyli tabletach Ipad firmy Apple, czy zaawansowanych produktach Samsung Galaxy. Do tego należy doliczyć całą masę urządzeń „no name” Ich wybór każdego, nawet wprawnego użytkownika może przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić Państwu podjęcie właściwej decyzji jaki tablet kupić na Komunię podzielimy ofertę tabletów dostępnych na krajowym rynku pod kątem ceny na najbardziej popularne przedziały. Podział ten pozwoli właściwie dopasować zakup do przewidywanego budżetu.

Tani tablet na Komunię  w cenie 200 -300 złotych.

W tym przedziale cenowym będziemy skazani na tanie 7 calowe urządzenia, przeważnie chińskiej produkcji reprezentowane przez krajowych importerów jak Lark, Manta, Esperanza czy Goclever czy tablety „no name” .

Czy zakup takiego tabletu dla dziecka ma sens? Moim zdaniem tak jeśli tylko przy zakupie zwrócimy uwagę na kilka szczegółów:

 

    1. Wybierzmy nawet nieco prostszy model znanego na polskim rynku producenta lub importera tabletów niż nawet bardziej wypasiony tablet no name. Tablety takie mogą mieć nawet zbliżoną niezawodność, ale w przypadku urządzenia „no name” nie ma zorganizowanej krajowej sieci serwisowej i w przypadku awarii tableta będziemy zmuszeni oddać go do sklepu w którym dokonany został zakup. Tacy producenci jak Lark, Manta, Esperanza czy Goclever, obecni już od dłuższego czasu na polskim rynku mają nieźle zorganizowani sieć serwisową, z serwisem na terenie całego kraju wykorzystującym usługi kurierskie.

 

    1.  Postarajmy się wybrać urządzenie o dobrym i starannym wykonaniu mechanicznym, odporne na niewielkie urazy mechaniczne czy większą eksploatację przez 7-10 letnie dziecko. Wszelkie tablety o delikatnej konstrukcji, niestarannie wykonane czy wykorzystujące plastiki niskiej jakości powinny zostać już na samym początku pominięte.

 

    1. Poszukajmy tabletu z przynajmniej dwu rdzeniowym procesorem, pamięcią RAM 512MB lub więcej i o pojemności pamięci przynajmniej 8GB. Wszystkie gorsze urządzenia nie spełniać będą aktualnie obowiązujących wymagań. Jedyną rzeczą, którą w takim tablecie możecie Państwo poprawić jest pamięć masowa. Jeśli tylko urządzenie ma czytnik kart SD możecie ją niskim kosztem powiększyć o kolejne 8, 16 czy 32 GB pamięci dokupując stosowną kartę micro SD. Dla przykładu karta o pojemności 16 GB to wydatek tylko 39 złotych.

 

    1.  Wraz z tabletem dokupcie stosowne etui czy etui z klawiaturą zabezpieczające tablet przed uszkodzeniem mechanicznym. Szczególnie wtedy, gdy dziecko będzie zabierać go do szkoły, na wczasy czy do kolegi. Etui musi dobrze zabezpieczyć urządzenie podczas transportu. A dodatkowa, wbudowana w etui klawiatura umożliwi jego wykorzystanie podobnie do laptopa.

 

  1.  Pozostałe elementy tabletu jak kamerka internetowa (najczęściej jedna o rozdzielczości 0,3 Mpx), karta sieciowa  umożliwiająca przy pomocy routera korzystanie z domowej sieci Wi-Fi do przeglądania stron internetowych oraz interfejs Bluetooth wszystkie tablety w tej klasie powinny mieć na standardowym wyposażeniu.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login