Don't Miss

Jaką konsolę kupić 2017?

By on 9 marca 2015
Jaką konsolę kupić 2015

Na rynku konsol do gier w naszym kraju od lat rywalizują tylko dwie firmy – Sony ze swoją konsolą PlayStation oraz Microsoft z konsolami Xbox. Rywalizacja ta nie polega tylko na ogromnym nakładzie środków na reklamę, ale przede wszystkim na unowocześnianiu swojej flagowej konsoli Sony PS4 oraz konsoli Xbox One.

Obie super konsole na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne – jednak różni je mnóstwo kat ważnych dla graczy szczegółów jak grafika, dostęp do nowych gier, sposób sterowania czy grania w sieci.

Jaką konsolę kupić w  2017 roku, aby cieszyć się z tego zakupu? …

Przedstawiamy nasze subiektywne porównanie obu konsoli wg stanu na październik 2015 roku.

 

Jaką konsolę kupić 2017? – konsola Xbox One

 

Xbox One to obecnie najpoważniejszy konkurent na rynku dla Sony PS4. Choć na krajowym rynku zadebiutowała prawie rok później szybko zdobyła wielu zwolenników.

Wielu z nich, szczególnie tych zapalonych użytkowników poprzedniej generacji konsol Xbox 360 jest zdania, że ta konsola jest zdecydowanie lepsza od Sony PS4 i w wielu aspektach trudno jest  nie przyznać im racji.

Pierwszym elementem wyróżniającym ją od poprzedniczki jest nowy pad bezprzewodowy. Choć ten poprzedni uważany był przez graczy jako najlepszy na rynku, szczególnie biorąc pod uwagę ergonomię i komfort gry to nowy kontroler poszedł nawet dalej. Jest bardziej zaokrąglony, lepiej wyprofilowany tak aby  dobrze się trzymać w dłoniach, a specjalna powłoka nie pozwala palcom przyklejać się do urządzenia.

Drugim  elementem jest nowy, zmodernizowany sensor Kinect. Dzięki wykorzystaniu systemy 2 kamer optycznych oraz układu 2 mikrofonów kierunkowych stworzono urządzenie zdolne jednocześnie obsługiwać do 4 grających jednocześnie, analizując ruchy ich rąk i nóg, a nawet takie elementy jak mimikę twarzy.

Poprawiony system optyczny umożliwił zmniejszenie odległości od grających do około 1,4 – 1,6 metra eliminując całkowicie konieczność zakupu dodatkowych nakładek optycznych poszerzających pole obrazu czujnika Kinect.

Trzecim elementem wyróżniającym konsolę Xbox One jest postawienie na jej multimedialne właściwości .  Jest ona nawet przez producenta reklamowana jako „Domowe centrum rozrywki” .
Wykorzystanie gniazda HDMI In i umożliwienie wprowadzenia sygnału telewizyjnego do wnętrza konsoli oraz obsługę tunera telewizyjnego pozwoliło na połączenie świata gier i świata miłośników seriali i filmów wideo w jedno urządzenie.

A czy Ty już wiesz jaką konsolę kupić w 2015 roku?

Je

Jaką konsolę kupić 2017? – Sony PS 4

Z konsolą Xbox One rywalizować może tylko konsola Sony PlayStation 4.

To najpotężniejsza na dzień dzisiejszy konsola do gier na rynku. Stworzona zgodnie z zapewnieniami japońskiego producenta przez graczy i dla graczy.

I taka jest naprawdę. Nie stawia tak jak Microsoft na elementy multimedialne jak telewizja czy video. Jej podstawowym zadaniem jest dostarczanie wysokich zastrzyków adrenaliny zapalonym graczom gier na konsolę.

I w tym aspekcie wydaje się wręcz idealna.

I choć praktycznie dysponuje tym samym sercem co konsola Xbox One – czyli 8 rdzeniowym procesorem x86 Jaguar firmy AMD, jednak już biorąc pod uwagę układ graficzny Nvidia 7800 wyposażony w dodatkowe 256 mega pamięci, czy zastosowanie nowej superszybkiej pamięci GDDRAM 5 pokazuje, że firma Sony nie idzie na żadne ustępstwa sprzętowe – chcąc zapewnić grającym idealną maszynkę do grania.

Poza samym sprzętem konsola dysponuje wieloma udogodnieniami dla grających jak granie poprzez internet, możliwość dzielenia się ekranami i zrzutami z ekranów na Facebooku dzięki funkcji SHARE , doskonałą aplikacją PSN Store czy wreszcie łagodną polityką dotyczącą rynku używanych gier na konsolę Sony PS4.

Aktualnie na rynku dostępna jest już druga zmodernizowana wersja tej popularnej konsoli o oznaczeniu handlowym CUH-1216.  Modernizacja objęła nie tylko elementy zewnętrzne konsoli, ale także co najważniejsze jej konstrukcję wewnętrzną.

Zmiany w modelu Sony PS4 CUH-1216:

  • klawisze POWER i EJECT
  • system wentylacji urządzenia
  • zmniejszono i poprawiono zasilacz
  • zmniejszono do 8 liczbę kości pamięci Ram GDDR5
  • zoptymalizowano konstrukcję napędu Blu-Ray

Jeśli chcesz kupić super nowoczesną konsolę do gier w 2017 roku postaw na Sony PS4.

Pełną ich ofertę możesz zobaczyć w naszym sklepie poniżej

 

A czy po przeczytaniu tego artykułu podjąłeś już decyzję jaką konsolę kupić?

Jeśli nie to zapraszamy do lektury pełnej wersji poradnika sklepu techsat24.pl „Jaką konsolę kupić?”.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login