Don't Miss

Gry Xbox One na komputer PC – to możliwe

By on 6 listopada 2015
Gry Xbox One na PC

Debiut systemy operacyjnego Windows 10 – czyli największa premiera na rynku PC w ostatnim okresie już za nami. System okazał się wielkim sukcesem firmy Microsoft. Już w ciągu doby od jego debiutu internauci dokonali ponad 14 milionów jego pobrań, i liczba ta z każdym dniem ciągle rośnie. Ale dla nas, użytkowników i wielbicieli konsol do gier ma on jedną niepowtarzalną zaletę.  UMOŻLIWIA przeniesienie gier z konsoli Xbox One na nasz wysłużony komputer PC , laptop czy nawet tablet z zainstalowaną najnowszą wersją Windows 10. Jak to zrobić powiemy dalej ..

Gry Xbox One na komputer PC – wymagania:

Aby móc wykorzystywać gry z konsoli Xbox One na swoim komputerze PC , laptopie , czy nawet tablecie musisz go uaktualnić do najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 10 dostępnej na stronie Microsoftu.

Dopiero on umożliwia transmitowanie i streaming gier z konsoli Xbox One zgodnie z pierwotną zapowiedzią producenta:

„Użytkownicy mogą obecnie grać w ulubione gry z konsoli Xbox One na urządzeniu z Windows 10, gdy nie mają dostępu do konsoli. Aby uruchomić usługę wystarczy wybrać odpowiednią opcję na konsoli, zainstalować najnowszą wersję aplikacji Xbox na PC i dołączyć do urządzenia kontroler przewodowy Xbox”

Dodatkowe funkcje, które zapewnia aplikacja Xbox to:

  • współdzielony z innymi użytkownikami PC i Xbox chat
  • automatyczne dodawanie gier
  • personifikacja kont na obu platformach

Gry Xbox One na PC

Jak podłączyć konsolę Xbox One do komputera PC?

Ogólnie mówiąc oba urządzenia należy podłączyć do tej samej sieci bezprzewodowej i wszystko powinno pracować bez problemu, ale w praktyce okazuje się, że nie do końca.

Sam producent zaleca zastosowanie sieci przewodowej w miejsce Wi-Fi dla tych, którzy chcą uniknąć zamrożeń, lagów czy wreszcie przerw w transmisji przesyłanego obrazu.

Dlaczego jednak nie skorzystać z wygodniejszych sieci bezprzewodowych?

Problemem jest wydajność i przepustowość powszechnie stosowanych sieci Wi-Fi. Zalecamy wykorzystywanie wyłącznie urządzeń pracujących w paśmie N  5 GHz  pasma N. Zapewniają one zdecydowanie lepszą prędkość i zasięg niż te wykorzystujące pasmo 2,4 GHz.

Szczególnie jeśli na drodze sygnału Wi-Fi znajdą się przeszkody w postaci ścian czy sufitów.  Wówczas jedynym rozwiązaniem pozostaje przeniesienie obu urządzeń wraz z routerem do jednego pomieszczenia.

Jest jeszcze programowa możliwość obniżenia strumienia przesyłanych danych poprzez ograniczenie jakości transmisji z poziomu High do Medium lub Low poprzez skorzystanie z ikony dostępnej w prawym górnym rogu monitora.

Gry Xbox One na Windows 10

Podłączenie Xbox One do komputera PC – konfiguracja:

Krok 1 – zezwól konsoli na streaming obrazu na urządzeniach zewnętrznych z systemem Win 10.  W menu konsoli wybierz USTAWIENIA > PREFEROWANE i zaznacz opcję ” Allow game streaming to other devices”

Krok 2 – upewnij się, że aplikacja Xbox dostępna w twoim systemie Windows 10 ma wersję o numerze 7.7.29027.00000 lub wyższym. Numer tej jest wyświetlany przy jej uruchomieniu w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli tak wprowadź ten sam gamertag co na konsoli. Jeśli nie skorzystaj ze sklepu Windows do jej upgradu.

Krok 3Podłącz do komputera PC pad od konsoli Xbox One.  Na razie jest to możliwe wyłącznie przy pomocy przewodu microUSB – USB.  Jeśli go nie masz w konsoli wykorzystaj podobny ze swojego telefonu komórkowego. Zadziała na pewno. Dobrą wiadomością dla graczy jest to, że Microsoft zapowiedział premierę specjalnego adaptera Wi-Fi (takiego jak ten dostępny na Xbox 360) , który rozwiąże problem przewodowego pada.

Krok 4udostępnij konsolę Xbox One na swoim urządzeniu z Windows 10.  Wystarczy w lewym dolnym rogu aplikacji Xbox na komputerze wybrać opcję POŁĄCZ i nasza konsola powinna pojawić się na liście.  Jeśli to nie nastąpi sprawdź połączenie obu urządzeń z siecią bezprzewodową.Ponowne naciśniecie klawisza POŁĄCZ dostępnego obok ikony konsoli kończy proces. Krok 5 – graj w gry Xbox Ona na komputerze PC .

Po poprawnym podłączeniu i konfiguracji obu urządzeń naciśnij przycisk STREAMING w środkowej górnej części ekranu i możesz przystąpić do zabawy.

 

Jeśli chcesz kupić nową konsolę XBOX ONE –ZAPRASZAMY do naszego sklepu techsat24.pl

Konsola Xbox One Kup Teraz

Jeśli interesuje Cię podłączanie innych konsol do laptopów czy tabletów postaramy się o tym wkrótce napisać.

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login