Don't Miss

Jaki czytnik e-booków kupić

By on 27 kwietnia 2014
czytnik-ebooków-kindle

Jaki czytnik e-booków kupić?

Codziennie w olbrzymim tempie rośnie dostęp do cyfrowych publikacji. Dostajemy dostęp do coraz to nowych  książek , czasopism , codziennych gazet , a nawet komiksów. Jaki czytnik e-booków kupić, aby sprostać wymaganiom współczesnego świata i być w stanie odczytać wszystkie dostępne na rynku publikacje ? Zanim podejmiesz decyzję jaki czytnik e-booków kupić przeczytaj na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Amazon wypuszczając w 2007 roku swój pierwszy czytnik e-booków  Kindle nie sądził,że stanie się twórcą nowej epoki w cyfrowych publikacjach.  Cyfrowe księgarnie i wypożyczalnie biją dziś rekordy popularności. Jednocześnie dzięki postępowi technologicznemu ceny samych cyfrowych czytników znacząco spadły. Są one dostępne już dla niemal każdego za cenę zaczynającą się od 250 złotych.

Jaki czytnik e-booków? – wybór odpowiedniego ekranu

Czytniki elektroniczne używają czarno-białych ekranów wykorzystujących technologię e-ink . Uzyskany na ekranie tekst wygląda jak wydrukowany na papierze , jest kontrastowy i wyraźny , oraz  nie męczy wzroku czytelnika nawet przy długim czytaniu .
W najtańszych modelach nie zastosowano podświetlenia obwodowego, więc w przypadku użytkowania czytnika przy niewystarczającym oświetleniu będziesz potrzebował  światła zewnętrznego do czytania tak jak w przypadku zwykłej książki. Problem ten można prosto rozwiązać poprzez zakup lampki Led podłączanej do gniazda USB samego czytnika e-booków.
Droższe urządzenia jak Kindle czy Pocketbook mają już wbudowane podświetlenie użyciem diod LED. Dzięki możliwości regulacji stopnia podświetlenia od ciemnego do bardzo jasnego możesz czytać w każdych warunkach oświetlenia  , nawet nie rozpraszając uwagi  śpiącej obok osoby.

Jeśli chcecie Państwo dokonać świadomego wyboru czytnika ebooków  zapraszamy do lektury naszego poradnika ” Jaki czytnik kupić „ dostępnego w sklepie internetowym techsat24.pl.

Również w przeciwieństwie do jaskrawych i błyszczących ekranów tabletów czytanie w pełnym słońcu nie stanowi dla ekranów czytników żadnego problemu.
Standardem na rynku stał się 6 calowy ekran , choć w niewielu wypadkach np. w czytniku Kobo Mini spotkamy się także z ekranem 5 calowym.
Ciągle poprawia się  także jakość samych wyświetlaczy. Jeszcze parę lat temu miały one stałe  problemy z niskim  kontrastem , rozbłyskami podczas przełączania oraz nadmiernym poborem prądu. Aktualnie  czytniki potrafią pracować bez dostępu do zewnętrznego źródła zasilania od tygodnia nawet do miesiąca , a obraz jest wyraźny i kontrastowy.

 

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login