Don't Miss

Czy warto kupić Xboxa One ?

By on 25 maja 2014
xbox one

Powstała konkurencja konsoli Sony Playstation 4 jest nią konsola Xbox One ze stajni Microsoft. Ta nowa konsola miała zastąpić starą konsole Xbox 360i zawalczyć o uznanie na rynku z PS4. Czy konsola Xbox One zawojować rynku gier video? Czy warto kupić Xboxa One? Sądzę że ma szanse.

Cena konsoli Xbox One
Cena producenta to 499,- USD. W Polsce kosztuje ona 2199 złotych. Konsola Xbox One jest droższa od Sony Playstation 4 o 400 złotych, ale gdy kupujemy otrzymujemy zestaw startowy lepiej wyposażony. Do każdej konsoli Xbox One dostajemy bezprzewodowego pada i dysk twardy 500 GB oraz jest dołączony kontroler ruchu Kinect ( jest to nowa wersja 2.0 tego Kinecta ). Czujnik  Kinect ma większe pole widzenia i rozpoznaje dokładniej ruchy. Więc gdy zakupimy konsole odchodzi nam dodatkowy wydatek jakim jest zakup kontrolera ruchu Kinect.
Bezprzewodowy pad do Xboxa ma mocniejsze wyprofilowanie, z zaznaczonymi wyraźnie wybrzuszeniami w analogach oraz z widocznym X-em osadzonym wyżej niż dotąd występuje to w konsoli Xbox 360.

Parametry techniczne Xbox One
Procesor CPU : Nowy Xbox pobija swojego poprzednika posiadając aż 8 rdzeniowym procesorem AMD x86 Jaguar taktowanym zegarem 1,75 GHz starego zastąpiło 3 rdzeniowego procesora IBM znanego z konsoli Xbox 360. Identyczny procesor Wykorzystało Sony do konsoli PS4. Dzięki temu ułatwiło to prace twórców gier na obie te konsole.

Grafika GPU : Zdecydowano się na nowoczesną konstrukcję . Największym a zarazem najcięższym zadaniem był wybór odpowiedniej karty graficznej. Układ zamontowany w konsoli Microsoftu do bardzo przypomina chip AMD Bonaire, znany z Radeona HD 7790. I tak jak w starej konsoli Xbox 360 wybrano 8 GB pamięć RAM DDR3 współdzieloną pomiędzy procesor i grafikę. Jest jej aż 16 razy więcej niż u starszej wersji.

xbox one


Napęd dysków uległ istotnej modyfikacji . W miejsce wysłużonego napędu DVD znanego z konsoli Xbox 360 został zamontowany wyjęty rodem prosto od najnowszych radioodtwarzaczy samochodowych Pioneera napęd szczelinowy Blu-ray..

Wyposażenie dodatkowe: konsola Xbox One w tym aspekcie nie ma co się wstydzić. Zostawiono w niej znane z konsoli Xbox 360 Slim Kinect gniazda HDMI out, gniazdo Ethernet, gniazdo do przyłączenia sensora Kinect oraz wyjście cyfrowego dźwięku SPDiF. Ale zmieniono wszystkie 3 porty USB z wersji 2.0 na 3.0 a także dodano świetne wejście HDMI pozwalające na przyłączenie do konsoli także innych urządzeń.


Gry na Xbox One

Microsoft informował wiele razy, że gry na Xbox One na pewno nie zabraknie i gracze będą dostawali nowe ich tytuły, które mają odpowiadać każdego upodobania. Czy te zapewnienia zostaną spełnione dowiemy się za niedługo, ale nie należy w to wątpić. Teraz już lista gier na Xbox’a One jak i dostępnych i tych zapowiedzianych są odpowiednie.

Dying Light

EA Sports UFC

Fable Legends

Final Fantasy 15

Halo Xbox One

Kinect Sports Rivals

Kingdom Hearts 3

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes

Plants vs Zombies: Garden Warfare

Quantum Break

Sunset Overdrive

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Titanfall

Tom Clancy’s The Division

Watch Dogs

Opinie o konsoli Xbox One

Czy spodoba się produkt podchodzący z Redmond? Jak się zaprezentuje ta maszyna? Czy po trudnościach jakie pojawiły się na początku producent wyciągną wnioski i dopracowali wszystko pod wymagania graczy? ogromną zaletą Xbox One jest podpięcie sygnału HDMI z dekodera TV, dzięki temu mamy możliwość przełączania się z trybu oglądanie TV na tryb grania. Ona funkcjonuje bardzo sprawnie i bez żadnych komplikacji reaguje na głos i możemy mówić komendy. Kontroler ruchu również dostał bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Zdaniem zachodnich redakcji krzyżak sprawdza się świetnie, ale wibracje które występują w cynglach są plusem i sprawiają lepsze wrażenia podczas zabawy.

Zobacz nasz sklep Konsole i Gry!

About ps3info

You must be logged in to post a comment Login